Pracodawcy RP o projekcie Ministerstwa Finansów dotyczącym ustawy o grach hazardowych

 

Warto rozważyć możliwość sprzedaży gier liczbowych i loterii pieniężnych za pośrednictwem Internetu. Mogłoby to doprowadzić do powstania dodatkowych przychodów dla budżetu państwa z tytułu podatku od gier i opłat – mówi ekspert Pracodawców RP Mariusz Korzeb.


Projektowana zmiana ustawy o grach hazardowych ma za zadanie kompleksowo uregulować warunki urządzania i zasad prowadzenia działalności w tym obszarze. Zgodnie z obecnymi przepisami, można sprzedawać zakłady wzajemne za pośrednictwem Internetu, jednak bez możliwości dystrybucji w tym kanale sprzedaży gier liczbowych i loterii pieniężnych. Ewentualna zmiana przepisów przyniosłaby korzyści dla budżetu państwa.

Warta zastanowienia się jest także kwestia rozszerzenia projektu o zapisy dopuszczające możliwość współorganizowania na terytorium Polski europejskich gier liczbowych (EuroMillions i EuroJackpot) przez podmiot wykonujący monopol państwa.

Ważną kwestią jest także zapewnienie stabilnych warunków działania i inwestowania podmiotom, które otrzymały koncesje na prowadzenia kasyn. Pozwoli to na zwiększenie inwestycji, stabilizację i wzrost zatrudnienia, zwiększenie obrotów – a dzięki temu zwiększą się także wpływy do budżetu państwa z tytułu podatków. Jednocześnie wzmocni to legalnie działające firmy, podlegające ścisłej kontroli i rzetelnie rozliczające się z fiskusem.

Stanowisko Organizacji dotyczące projektu z 29 maja 2014 r. ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych znajduje się w zakładce ,,Konsultacje aktów prawnych".

 

Mariusz Korzeb, ekspert Pracodawców RP