Pracodawcy RP uczestniczyli w debacie dotyczącej zapobieganiu oszustwom w podatku VAT


Przedstawiciele Komitetu Podatkowego Pracodawców RP wzięli udział w panelu eksperckim w ramach Forum Debaty Publicznej pt.: Jak skutecznie walczyć z oszustwami w VAT?, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

 

Spotkanie miało na celu wypracowanie rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie skali nadużyć w podatku VAT, oraz próbę znalezienia odpowiedzi na pytania o to, czy oszustwa w VAT można skutecznie ograniczać za pomocą rozwiązań prawnych. Zastanawiano się również nad tym, w jaki sposób usprawnić współpracę instytucjonalną, aby zmniejszyć to zjawisko. Uczestnicy spotkania wskazywali bowiem, że w walce z oszustwami w VAT nie wystarczy sama kontrola skarbowa. Dlatego aparat skarbowy powinien sprawniej współpracować z innymi instytucjami państwowymi.

 

Gospodarzem panelu był Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński. W spotkaniu uczestniczyli także Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman, przedstawiciele administracji podatkowej i skarbowej oraz reprezentanci służb CBA, ABW, CBŚ, Komendy Głównej Policji, a także Pracodawców RP.

 

Relacja z wydarzenia wraz z prezentacjami wszystkich prelegentów dostępne są na stronie Kancelarii Prezydenta RP pod adresem: http://www.prezydent.pl/dialog/fdp/gospodarka-konkurencyjnej-polski/aktualnosci/art,61,panel-ekspercki-jak-skutecznie-walczyc-z-oszustwami-w-vat.html.

 

Komitet Podatkowy Pracodawców RP